Do rywalizacji przystepują juniorzy,
2019-04-09

potem przyjdzie kolej na kadetów

Juniorzy U 18 i kadeci U16 na start

  Już wcześniej informowaliśmy, że zespół juniorów U18 Biofarm Basket Junior Poznań po wygraniu rozgrywek strefowych awansował bezpośrednio do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów U18. Jesteśmy w przededniu rozpoczęcia jednego z półfinałów, który zostanie rozegrany w Poznaniu w dniach 12-14.04.2019, którego organizację powierzono naszemu klubowi. Drużyna Biofarmu rywalizować będzie z następującymi drużynami:

- Asseco Arka Gdynia,

- MKS Dąbrowa Górnicza,

- ŁKS Szkoła Gortata Łódź.

Przebieg zmagań półfinałowych zaplanowano w następujących terminach oraz miejscu:

Piątek 12.04.2019

- godz. 18:45 - Biofarm Basket Junior Poznań - ŁKS Szkoła Gortata Łódź /hala POSiR/,

- godz. 20:30 - Asseco Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza /hala POSiR/.

Sobota 13.04.2019

- godz. 13:15 - Biofarm Basket Junior Poznań - Asseco Arka Gdynia /hala POSiR/,

- godz. 18:15 - ŁKS Szkoła Gortata Łódź - MKS Dąbrowa Górnicza /hala POSiR/.

Niedziela 14.04.2019

- godz. 11:00 Asseco Arka Gdynia - ŁKS Szkoła Gortata Łódź /hala Cityzen/,

- godz. 14:00 MKS Dąbrowa Górnicza - Biofarm Basket Junior Poznań /hala POSiR/.

Hala POSiR mieści się przy ul. J. Spychalskiego 34 w Poznaniu, natomiast hala Cityzen również w Poznaniu, przy Drodze Dębińskiej 10c.

   Wszystkie mecze półfinałowe będzie transmitowała telewizja internetowa TVcom.pl, ale prawdziwi kibice oglądają mecze na żywo.

Zachęcamy do tego gorąco, bowiem jak łatwo można się przekonać, rywalizacja młodzieżowa budzi nie mniejsze emocje niż rywalizacja ligowa.

 

Kadeci U16

   Kadeci U 16 zespołu Biofarm Basket Junior Poznań po przejściu „jak burza” ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetów U16 awansowali do półfinału tych rozgrywek. Nie przesadziliśmy z określeniem „ jak burza”, bowiem dominacja naszego zespołu była zdecydowana we wszystkich spotkaniach /szczegółowe wyniki zamieszczono na naszym fb/.

  Wiadomo, że każdy wyższy szczebel rozgrywek postawi na tej wspinaczce coraz to trudniejszych przeciwników. Zaczątkiem tego są półfinały, które odbędą się w dniach 3-5.05.2019. Jeden z nich odbędzie się w Poznaniu, a organizatorem podobnie jak półfinału Mistrzostw Polski Juniorów U18, jest nasz klub Biofarm Basket Junior Poznań. W tym półfinale trafimy na zespoły:

- UKS 7 Trefl Sopot,

- KS Korona Kraków,

- MKK Basket Gorzów.

   Oznacza to, że prawdziwa rywalizacja dopiero się zaczyna. Pamiętajmy, że charakter kształtuje się w trudzie, czyli nawet mecze przegrane niosą ze sobą pozytywne zdobycze. Nie oznacza to, że jesteśmy zwolennikami porażek, ale nie czynimy z nich tragedii. Warto poobserwować treningi i mecze juniorów, kadetów czy młodzików, żeby podziw przerodził się w zachwyt nad pracą, ambicją i zaangażowaniem tych młodych ludzi po okiem równie oddanych całym sercem koszykówce trenerów. Ileż to razy po przegranym meczu trudno odróżnić, czy to krople potu, czy też łzy spływają po policzkach. Wspierajmy naszą młodzież, która pierwszy sukces zanotowała po awansie z rozgrywek strefowych, a kolejny po awansie do półfinałów Mistrzostw Polski.

 

Młodzicy U 14

   W wyniku losowania przeprowadzonego w siedzibie PZKosz w dniu dzisiejszym, poznaliśmy także grupy ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Młodzików U14. Nasz zespół zakwalifikowano do grupy 8, w której zmierzy się z zespołami:

UKS SP 27 Katowice, Energa Adkonis Słupsk oraz KS Korona Kraków.

Gospodarzem tego turnieju jest UKS SP 27 Katowice.

Bliższe informacje wkrótce.

 

© Copyright© Biofarm Basket Poznań 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Sport Success