Finały U18: Do trzech razy sztuka
2016-05-20

Niepowodzenia w dwóch minimalnie przegranych meczach zrekompensowali sobie koszykarze Biofarm Basketu Junior Poznań wysokim zwycięstwem nad Rosą Sport Radom.

Poznaniacy prowadzili od początku drugiej minuty, ani na chwilę nie zwalniając tempa, przez co ich przewaga systematycznie rosła. W pierwszych trzech kwartach zdobywali przynajmniej 20 punktów w każdej, aby po trzeciej zanotować wynik 64:34. Dopiero rywalizacja rezerw w 4. kwarcie pozwoliła zawodnikom Rosy zmniejszyć rozmiary porażki, ale tylko o 2 punkty. Ostatecznie zespół Biofarm Basketu odniósł wysokie zwycięstwo 74:46, a to oznacza, że jesteśmy już nie w ósemce, ale w szóstce najlepszych drużyn w Polsce.

Tym razem juniorzy z Poznania wygrali rywalizację statystyk: w zbiórkach 48/42, asystach 18/10, przechwytach 15/5 oraz blokach 3/2. Jeżeli chodzi o straty, to zanotowaliśmy ich 15 mniej od przeciwnika (13/28), co może świadczyć o dobrej, agresywnej obronie. W dzisiejszym meczu rezerwy zdobyły 22 punkty, mając swój udział w zwycięstwie. Podobnie jak wczoraj, klasą dla siebie był M. Kurpisz, autor kolejnego DD.

Niezwykle cenne zwycięstwo, ale na pewno zaskakują jego rozmiary nad drużyną, która stoczyła wyrównane boje zarówno z drużyną Trefla, jak i Śląska. Oznacza to tylko, że sport jest często niewymierny, niesprawiedliwy, a na pewno piękny przez swoją nieprzewidywalność.

Jeżeli nie wystrzelaliśmy dzisiaj całej naszej amunicji, to może jeszcze jutro zanotujemy awans w ostatecznej klasyfikacji finałowej.

ROSA Radom - Biofarm Basket Junior Poznań [MP U18]

46-74
(12:24, 13:20, 9:20, 12:10)

Punkty zdobywali: Kurpisz 21 DD (4x3, 12 zb., 4 p.), Nowak 14 (4), Leszczyński 9 (1), Waraczyński 8, Brociek (7 as.) oraz Tomaszewski 9 (1), Waszczyk 8 (1), Szafraniak 3 (1), Giżyński 2 (6 zb.), Krajewski, Ilnicki, Górski.

Zdjęcia z meczu dostępne tutaj (fot. Maciej Szetela) i tutaj (fot. Beata Brociek)

Wykonanie: Sport Success