Kotwica podtrzymuje serię
2016-10-19

Mimo walki i wielu fragmentów dobrej gry, ulegliśmy Kotwicy Kołobrzeg 61:58.

Przez niemal 3 minuty żadna drużyna nie mogła zdobyć punktu, ale ten impas przełamali kołobrzeżanie po trójce Pawła Pawłowskiego. Oba zespoły miały problem ze skutecznością, choć to gospodarze wypadali nieco lepiej, dzięki czemu wygrali pierwszą kwartę 16:9. Nasz zespół utzrymywał długie serie bez zdobywania punktów.

Druga odsłona przyniosła poprawę w grze naszych zawodników. Mikołaj Kurpisz szybko zdobył 5 oczek, kolejne 2 w szybkim ataku dołożył Mateusz Bręk, dzięki czemu zbliżyliśmy się do rywali na dystans dwóch punktów. Po trójce Szymona Ryżka wyprzedziliśmy Kotwicę o jeden punkt. Przewagę udało się zwiększyć i pod koniec pierwszej połowy BBP prowadził 25:29. Przez niecałe 8 minut drugiej kwarty BBP zdobył 16 oczek przy jedynie 3 rzuconych przez drużynę trenera Blechacza.

Po przerwie zawodnicy BBP rozpoczęli od rzutu zza linii 6,75 w wykonaniu kapitana Piotra Wielocha. Kolejne skuteczne akcje naszego zespołu doprowadziły do zwiększenia prowadzenia do 10 punktów. Po dobrym fragmencie gry nasi zawodnicy przez niemal 2 minuty nie dołożyli zdobyczy punktowych, natomiast Czarodzieje z Wydm zaczęli nadganiać. Po lay-upie A. Włodarczyka przewaga BBP wynosiła jedynie 2 punkty na niecałe 4 minuty do końca tej części spotkania. Nasi koszykarze niestety nie zdobyli żadnego punktu do końca trzeciej kwarty, zaś team z Kołobrzegu wyszedł na jednopunktowe prowadzenie.

Czwartą kwartę rozpoczęliśmy od przechwytu Mateusza Bręka, jednak nie udało się zakończyć akcji punktami. Impas przełamał Filip Struski lay-upem po penetracji. Kotwica odpowiedziała podobną akcją, znowu wychodząc na prowadzenie. Kolejna zmiana nastąpiła szybko, bowiem Filip Struski dołożył kolejne dwa oczka, a po faulu D. Mieczkowskiego Piotr Wieloch wykorzystał oba przyznane rzuty wolne, dzięki czemu wyszliśmy na trzypunktowe prowadzenie. Zawodnicy z Kołobrzegu nie chcieli jednak łatwo oddać zwycięstwa i na 4 minuty do końca dzieliło nas jedynie jedno oczko. Rzutem równo z syreną Kuba Fiszer ustanowił wynik. Niestety, nie udało się utrzymać przewagi i przegraliśmy spotkanie 61:58.