Młodzież walczy o swoje
2019-04-05

Tymi rozgrywkami też się emocjonujemy

Gra nie tylko I liga

  Tak się złożyło, że uwaga nas wielu /nie wszystkich, co jest zrozumiałe/ była głównie skoncentrowana na zmaganiach drużyny seniorów Biofarmu w walce o awans do fazy play off. Tym razem - już wszyscy - wiemy, że zmagania te zostały uwieńczone sukcesem. Wiemy również, że klub to nie tylko drużyna I ligowa koszykówki męskiej, ale cała gromada drużyn młodzieżowych, które są w pełnym toku rywalizacji o zakwalifikowanie się do najwyższego szczebla rozgrywek centralnych. Juniorzy starsi U20 i reprezentanci drużyny II ligowej zakończyli wprawdzie swoje zmagania, ale przecież nie zakończyli jeszcze sezonu, bowiem ci sami zawodnicy mają w zanadrzu swoje rozgrywki młodzieżowe. Ku przypomnieniu:

- juniorzy pod wodzą trenerów B. Sikorskiego i K. Szuby startują w dniach 12-14.04.2019 w półfinałach /4 grupy/ Mistrzostw Polski Juniorów U18. Na dodatek przystępują do tej rywalizacji na swojej sali, bowiem organizacja półfinału z naszym udziałem została powierzona naszemu klubowi. Bliższe informacje już wkrótce.

- kadeci U16 prowadzeni przez trenerów Cz. Kurzawskiego i M. Rója rozpoczynają dzisiaj w Słupsku swą walkę o awans do półfinałów Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. W ramach ćwierćfinałów zmierzymy się kolejno w dniach:

5.04. 2019 o godzinie 17:00 z drużyną BSK Kadet Biała Podlaska,

6.04.2019 o godzinie 11:45 z zespołem Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków,

7.04.2019 o godzinie 14:00 z drużyną Energa MJMS Słupsk.

Trenowani również przez Cz. Kurzawskiego i M. Rója nasi najmłodsi zawodnicy - młodzicy U14, którzy zakończyli pomyślnie rozgrywki strefowe, zapewnili sobie udział w rozgrywkach centralnych - ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodzików U14, które odbędą się w dniach 26-28.04.2019.

Jeszcze młodsza grupa zawodników, czyli Młodzicy U13, których trenerem jest T. Cichocki, wzięła udział w turnieju rówieśników w Grójcu: Parkietowo Rogal Apple Cup R.2006. Startowali ze zmiennym szczęściem i ostatecznie zajęli 10 miejsce na 16 startujących drużyn.

Wszystkie te rozgrywki toczyły się na boiskach krajowych, natomiast zespół złożony z zawodników U17, a prowadzony przez trenerów B. Sikorskiego oraz K. Szubę uczestniczył w turnieju EYBL-a , który został rozegrany w Mińsku w dniach 28-31.03.2019. W turnieju tym obok naszego zespołu uczestniczyły drużyny z Rosji, Litwy, Ukrainy oraz Białorusi. Bilans tego występu nie jest zapewne rewelacyjny, bowiem wygraliśmy 1 spotkanie i przegraliśmy 4, ale nie ten bilans jest najważniejszy, bowiem w kilku spotkaniach wystąpiliśmy znacznie osłabieni, a wśród startujących zespołów kilka stanowi czołówkę europejską. Należy pamiętać, że częstotliwość meczów w pewnych okresach czasu jest ogromna. Tak się składa /to już jest prawidłowość/, że najlepsi są najbardziej eksploatowani i trenerzy muszą się wykazać rozsądkiem oraz niemałymi zdolnościami i intuicją przy ustalaniu składu. Inaczej mówiąc: aby wilk był syty i koza cała.

© Copyright© Biofarm Basket Poznań 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Sport Success