Nieudana pogoń za Prudnikiem
2016-10-30

7. kolejka nie była szczęśliwa dla zawodników BBP. Drużyna z Prudnika na początku spotkania wypracowała sobie znaczną przewagę, której nie udało się nadrobić. Ulegliśmy gospodarzom 90:67.

Spotkanie otworzyła drużyna z Prudnika celnym rzutem zza łuku A. Mroczka-Truskowskiego. Początek meczu obie drużyny zagrały na równym poziomie, czego odzwierciedleniem był wynik 7:7. Później zawodnicy BBP stracili nieco impet, gdy gospodarze zwiększyli tempo i odskoczyli na 8 oczek w ciągu dwóch minut. Po skutecznych akcjach zespołu wykończonych przez Adama Metelskiego udało się w połowie kwarty zmniejszyć dystans na 5 punktów. Drużyna z Opolszczyzny do końca tej części spotkania nie pozwoliła zawodnikom trenera Szurka bardziej się zbliżyć. Przeciwnicy popisywali się też skutecznością w rzutach za 3. Do przerwy bankowcy zwiększyli swoje prowadzenie do 11 punktów.

Początek drugiej kwarty upłynął pod dyktando gospodarzy. Team trenera Tomasza Michalaka w ciągu 3 minut zdobył kolejne 10 punktów, przez co ich przewaga wynosiła już aż 20 punktów. Pierwsze punkty dla Biofarm Basketu w tej odsłonie gry zdobył rzutem za 3 Wojciech Frąckowiak po asyście Tomasza Smorawińskiego. Na kolejne nasza drużyna musiała czekać przez 2,5 minuty, do szybkiego ataku Filipa Struskiego. Kolejnym celnym rzutem zza łuku popisał się Wojtek Frąckowiak. Na koniec tej kwarty ostatnie punkty zdobył Piotr Wieloch, a przewaga Prudniczan wynosiła 19 punktów.

Po przerwie obie drużyny rozpoczęły bardziej wyrównaną walkę, choć sytuacja BBP nie ulegała poprawie, bowiem mimo dobrej gry ciagle to gospodarze kontrolowali mecz i na koniec 3. części spotkania ich przewaga wynoisła już 27 oczek.

Ostatnia odsłona spotkania rozpoczęła się od akcji ofensywnych naszego zespołu, w których 5 punktów zdobył Mateusz Migała. Była to najlepsza kwarta w wykonaniu naszego centra, bowiem zdobył w niej aż 9 punktów. Niestety, nie udało się nadgonić przewagi, jaką gospodarze wypracowali sobie w pierwszej części spotkania i przegraliśmy mecz 90:67.

meritumkredyt Pogoń Prudnik - Biofarm Basket Poznań 90:67
(33:22, 19:11, 23:15, 15:19)

BBP: Metelski 11, Wieloch 10, Migała 9, Struski 7, Gruszczyński 7, Frąckowiak 6, Fiszer 5, Smorawiński 5, Kurpisz 3, Bręk 2, Stankowski 2.

Pogoń: Mroczek-Truskowski 19, Prostak 19, Kujon 17, Nowerski 10, Bogdanowicz 9, Bartkowiak 8, Nowakowski 6, Moczulski 2, Braszka 0, Garwol 0, Krawiec 0.

Statystyki z meczu możecie zobaczyć TUTAJ.

Kolejny mecz zagramy na własnym parkiecie w najbliższą sobotę 5.11.2016 przeciwko Rosie Radom.