Nieudana ucieczka Biofarmu
2016-03-09

W środę 9 marca 2016r. drużyny Biofarmu Basket Poznań i GTK Gliwice dograły zaległy mecz 23. kolejki. Przed tym meczem oba zespoły sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli na miejscach 15. i 16.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gliwiczan po punktach Wojciecha Frasia, a oba zespoły na przemian zdobywały punkty po trafieniach większości zawodników przebywających na boisku. Na zakończenie pierwszej części za 3 punkty trafił Mikołaj Kurpisz dając swojemu zespołowi prowadzenie 21:19. Kolejna kwarta nie obfitowała już w taką liczbę trafień. Widoczni byli Jakub Fiszer oraz Mateusz Bręk, który po efektownym bloku zakończył szybki atak punktami. Już w pierwszej połowie widać było problem graczy Biofarmu z wykorzystywaniem rzutów wolnych oraz kończeniem akcji pod obręczą. Mimo to, udało się jeszcze powiększyć przewagę nad GTK do 6 punktów, by przy wyniku 35:29 zejść do szatni.

Po zmianie koszy oba zespoły niezbyt często zdobywały punkty. Podopieczni Przemysława Szurka utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. Gliwiczanie zgodnie ze wskazówkami trenera Pawła Turkiewicza zaczęli grać mądrzej. Widoczni byli zwłaszcza Łukasz Paul i Wojciech Fraś. Przy stanie 49:45 Przemysław Szurek musiał poprosić o przerwę na żądanie, w wyniku czego przez ostatnie 2 minuty kwarty żadna drużyna nie straciła i nie rzuciła kosza. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 14:16. W ostatniej kwarcie goście kontynuowali swoją pogoń za młodymi zawodnikami z Poznania. Na 5 minut do końca meczu boisko z powodu stłuczenia opuścił Piotr Wieloch, powrócił jednak na ostatnie akcje. Na mniej niż minutę do końca 4. kwarty goście wyszli po długiej przerwie na prowadzenie 58:59 po trafienia Tomasza Wróbla. Mimo koszykarskich szachów w ostatnich sekundach nie udało się zmienić wyniku na korzyść poznaniaków. Tym sposobem GTK wyprzedziło w tabeli Biofarm.

W drużynie gości double-double zanotował Wojciech Fraś (14 punktów i 10 zbiórek), najlepszym strzelcem meczu był Piotr Pluta (18 punktów). W drużynie Biofarmu 10 punktów i 8 zbiórek miał Adam Metelski, a Mateusz Bręk zanotował 8 puntów, 8 zbiórek, 3 przechwyty i 2 bloki. Ponownie gracze Biofarmu zagrali na mizernej skuteczności z rzutów wolnych (4/14).