Pojedynek beniaminków dla Kłodzka
2016-03-05

Oba zespoły swoją grą nie porwały widzów, a lepiej na tym wyszli gracze Nysy Kłodzko, odnosząc drugie zwycięstwo wyjazdowe w tym sezonie.

Mecz był przeznaczony dla najzagorzalszych kibiców koszykówki, a akcji godnych oklaskiwania było jak na lekarstwo. Wynik spotkania otworzył Marcin Bluma, oba zespoły zdobywały punkty na przemian, niestety działo się to dość rzadko. Prowadzenie po pierwszej kwarcie dał gościom Jarosław Bartkowiak, ustalając jej wynik na 11:12. Druga kwarta była kontynuacją niemocy strzeleckiej obu drużyn, stąd też gracze mieli okazję wykazać się w walce na tablicach. Łatwych okazji do zdobywania punktów z rzutów wolnych nie wykorzystywali Patryk Stankowski i koledzy z zespołu (drużyna w meczu 11/25), nieco lepiej (17/27) rzucali z linii goście. Kwartę przy wyniku 21:26 ładną czapą przy rzucie za 3 punkty zakończył Mateusz Bręk.

Po zmianie stron obraz gry zupełnie nie uległ zmianie. Efektownym blokiem w kontrze popisał się Jakub Fiszer. Koszykarze Biofarmu próbowali grać dużo przez Adama Metelskiego, ten jednak był natychmiast podwajany i bardzo agresywnie kryty, stąd też nienajlepszy występ naszego czołowego środkowego. Kiedy przewaga gości zaczęła rosnąć, drużyna Biofarmu chciała gonić wynik rzutami za 3 punkty Damiana Szymczaka, skończyło się to jednak skutecznością zawodnika 0/7 w meczu, a drużyny 1/19. Mimo, że na 25 sekund przed końcem strata Biofarmu wynosiła 5 punktów, to trafiane wolne graczy z Kłodzka pozwoliły cieszyć się im drugim wyjazdowym zwycięstwem w tym sezonie.

Najlepszym strzelcem meczu był gracz Nysy Jarosław Bartkowiak, który rzucił 15 punktów. W drużynie Biofarmu kolejne double-double w postaci 10 punktów i 11 zbiórek zanotował Mateusz Bręk. Bliski takiej rubryki statystycznej w zespole Nysy był Marcin Bluma – 9 punktów i 14 zbiórek.  Goście lepiej dzielili się piłką asystując w sumie 13 razy, z kolei gospodarze ostatnie podanie zamienili na punkty tylko pięciokrotnie.