Sensacja! Legia poległa!
2016-03-18

Sportowy weekend stoi pod znakiem pojedynków poznańsko-warszawskich. Świetny przykład piłkarzom Lecha dali młodzi koszykarze Biofarmu Basket Poznań, pokonując w niesamowitych okolicznościach na wyjeździe zespół Legii Warszawa!

Drużyna Legii była murowanym faworytem spotkania, to jednak pozwoliło bez presji podejść do meczu podopiecznym Przemysława Szurka. Efekt było widać od początku spotkania. Najmłodszy w drużynie Mikołaj Kurpisz (rocznik 1998) w pierwszych minutach zdobył 8 punktów, a po nim dobry fragment w ataku miał Tomasz Smorawiński. Pierwszą kwartę zdominowali poznaniacy, prowadząc różnicą 10-ciu punktów. Pierwsze 3 minuty drugiej części mogło wpędzić w zdumienie zgromadzonych fanów Legii, bo po punktach Damiana Szymczaka przewaga Biofarmu wynosiła już 17 punktów. Od tego momentu do pracy wzięli się gracze Piotra Bakuna i głównie za sprawą Adama Linowskiego Legia odrabiała straty. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 20:18, a do przerwy drużyna Biofarmu prowadziła 35:43.

Po zmianie stron legionistom udało się dogonić graczy Biofarmu. Po rzutach wolnych Łukasza Wilczka objęli nawet prowadzenie, jednak nie trwało ono długo. Kapitan Piotr Wieloch i spółka szybko odbudowali przewagę i na 5 minut do końca prowadzili 60:71. Wtedy jednak Legia włączyła piąty bieg, nie pozwalając graczom Biofarmu zdobyć punktów, a sama konsekwentnie ponawiała akcje w ataku, by po punktach Michała Aleksandrowicza doprowadzić do remisu 71:71 przy 1,4 sek. na zegarze czasu gry. Wtedy po przerwie na żądanie dla Przemysława Szurka stało się to:

Piotr Wieloch podobnie jak w ubiegłym sezonie w Bytomiu dał ostatnim rzutem w meczu zwycięstwo swojej drużynie!

Najlepszym strzelcem spotkania był Adam Linowski notując na koncie 21 punktów i 9 zbiórek. Drużyna Legii zagrała na fatalnej skuteczności rzutów z dystansu (2/23!) i rewelacyjnej z rzutów wolnych (21/23). W zespole Biofarmu najwięcej punktów (15) rzucił Damian Szymczak, Mikołaj Kurpisz miał ich 12 i 5 zbiórek. Duet rozgrywających Piotr Wieloch i Patryk Stankowski rozdali łącznie 11 asyst (odpowiednio 4 i 7).

Po meczu z trenerem Przemysławem Szurkiem rozmawiał Marcin Bodziachowski z serwisu Legii.