Udany rewanż za mecz w Krakowie
2017-03-18

Choć początek meczu nie napawał optymizmem, koszykarze BBP zrewanżowali się AZS AGH za mecz w Krakowie, wygrywając 68:58! Tym samym zrobili kolejny krok w stronę nadchodzących play-offów.

Premierowa odsłona spotkania przebiegała ze zmiennym szczęściem. Najpierw przewagę wypracowali akademicy, a podopieczni trenera Szurka odrabiali stratę, by finalnie oskoczyć na 6 oczek. Trudności naszej ekipy zaczęły się w drugiej kwarcie - zawodnicy Biofarm Basketu oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji, bez pozytywnych rezultatów. Pierwsze punkty zdobyliśmy dopiero w połowie tej odsłony. Goście w tym czasie nie próżnowali i zdobyli 14 oczek, wychodząc na prowadzenie. Do końca tej kwarty przewaga krakowiaków oscylowała w granicach 5-8 punktów, a nasi zawodnicy na przerwę schodzili przy wyniku 32:38.

Azetesiacy już na początku trzeciej kwarty osiągnęli 10 punktów przewagi. Nasi zawodnicy znani są jednak z woli walki, którą pokazali i tym razem. Konsekwentnie dochodzili przeciwnika, choć krakowiacy skutecznie utrudniali nam skonstruowanie ataku pozycyjnego. Zawodnicy AGH prezentowali agresywną obronę, co przekładało się na ofensywę Biofarm Basketu. W trzeciej minucie ostatniej odsłony udało się doprowadzić do remisu 50:50. Akcję za 4 punkty wykorzystał Jakub Fiszer, dając tym samym prowadzenie drużynie, którego BBP już nie wypuścił. Dwukrotnie mogliśmy oglądać wsad Mateusza Migały.

Statystycznie mecz ujmując, Biofarm Basket wypadł nieco lepiej w niemal każdym aspekcie gry. Zdecydowanie skuteczniej rzucaliśmy rzuty wolne 83% do 63%. Wygraliśmy także zbiórki (42 do 33) i szybki atak (15 do 13). Goście z Krakowa lepiej blokowali (4 do 1), choć faulowali nieco częściej (23 do 19). Na uwagę na pewno zasługuje dobra postawa Jakuba Fiszera (14 pkt, 8 zb, 4 as) i Mateusza Migały (18 pkt, 6 zb). Swoje zrobili też Mateusz Bręk (9 pkt, 10 zb, 3 as) i Piotr Wieloch (14 pkt, 4 zb, 8 as).

Biofarm Basket Poznań - AZS AGH Kraków
68 : 58

(19:13, 13:25, 15:12, )

BBP: Migała 18, Wieloch 14, Fiszer 14, Bręk 9, Struski 8, Kurpisz 5, Frąckowiak 0, Metelski 0, Ryżek 0, Smorawiński 0

AGH: Maj 15, Wróbel 13, Zych 10, Włodarczyk 6, Borówka 4, Kalinowski 4, Koperski 3, Krawczyk 3, Zgłobicki 0.

Statystyki spotkania do podejrzenia TUTAJ.

Nagranie z meczu znajduje się TUTAJ

Kolejny mecz Biofarm Basket rozegra w sobotę 25.03.2017 o 15.45 w hali Politechniki Poznańskiej. Gościem będzie ekipa Jamalex Polonii Leszno, czekają nas więc derby Wielkopolski. Zapraszamy!

Wykonanie: Sport Success