Walka o finał trwa dalej
2016-04-30

W drugim dniu półfinałów MP U18 Juniorzy minimalnie ulegli gospodarzom grupy II i o awansie do finału zadecyduje 3. mecz z Polonią Warszawa. 

Wiadomo było już wcześniej, że prawdziwa weryfikacja możliwości i umiejętności koszykarskich poznańskiej drużyny zacznie się od meczu z TKM Włocławek. Niestety, ale po wyrównanym meczu minimalnie lepszy okazał się zespół z Włocławka. Również było jasne, że w tym meczu nie zaprezentujemy równie wysokiej skuteczności jak w spotkaniu z Politechniką Gdańską. Mimo to jeszcze 21 sekund przed zakończeniem spotkania wszystko było możliwe, ale niecelne rzuty wolne w tych ostatnich sekundach przesądziły o losach spotkania.
W poznańskim zespole doskonale spisywał się W. Nowak, który zanotował doskonałą skuteczność rzutów za 3 punkty (6/7 – 85,7%). Poza tym zdobycze dwucyfrowe zanotowali jeszcze M. Leszczyński oraz M. Kurpisz. Wprawdzie mieliśmy lepszą skuteczność rzutów z gry, ale zdecydowanie przegraliśmy zbiórki, jednocześnie popełniając wiele strat (22). Tradycyjnie nie imponowaliśmy skutecznością rzutów wolnych.
Walka o awans rozpocznie się jutro o godzinie 12:30, gdy zmierzymy się w decydującym o awansie spotkaniu z Polonią Warszawa. Mamy nadzieję, że ostatnia w półfinale rywalizacja okaże się dla nas pomyślna.

 

Biofarm Basket Junior Poznań - TKM Włocławek

66-69
(16:13, 16:21, 18:20, 16:15)

 

Punkty zdobyli: Nowak 22 (6), Leszczyński 14 (1), Kurpisz 13 (2x3, 9 zb.), Waraczyński 4, Tomaszewski 4 oraz Waszczyk 7 (1), Giżyński 2, Górski, Krajewski.

 

Zdjęcia z meczu można obejrzeć tutaj (fot. Beata Brociek) oraz tutaj (fot. Maciej Szetela).  . 

 

NAJNOWSZE VIDEO

O NAS NA SPORTOWYCH FAKTACH

FACEBOOK

© Copyright© Biofarm Basket Poznań 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Sport Success