Wysoka przegrana w Inowrocławiu
2017-01-14

W pierwszym meczu wyjazdowym II rundy wysoko przegraliśmy z KSK Noteć Inowrocław 92:62. Gospodarze wykazali się wysoką skutecznością rzutową, której nam niestety zabrakło. BBP lepiej wypadł w zbiórkach, ale niestety nie przełożyło się to na wyprowadzane kontry.

Spotkanie otworzyła akcja naszego zespołu wykończona przez Jakuba Fiszera. Zawodnicy Noteci nie pozostali dłużni i wyprowadzili szybką kontrę. Na początku drużyny grały porównywalnie, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, lecz na 2,5 minuty przed końcem pierwszej kwarty coś zacięło się w grze Biofarm Basketu. Gospodarze rzucili w tym czasie 9 punktów, zaś nasi zawodnicy zdobyli jedynie 3 oczka.

Druga kwarta także upłynęła pod dyktando gości. Pierwsze punkty zdobyliśmy dopiero w trzeciej minucie tej odsłony po celnych rzutach wolnych Patryka Stankowskiego, ale przewaga Noteci wynosiła już 10 punktów, a na koniec kwarty 19. W tej części meczu zdecydowanie zawiodła nas skuteczność, bo mimo licznych zbiórek w ataku i obronie nie udało się zmniejszyć dystansu do przeciwników.

Po przerwie w naszą drużynę wstąpił nowy duch. Rozpoczęliśmy od celnego rzutu z wyskoku Filipa Struskiego. W trzeciej minucie Piotr Wieloch popisał się rzutem zza łuku, a Szymon Ryżek dołożył swoje do puli po udanej akcji 2+1. Mimo podkręcenia tempa przez naszych zawodników, inowrocławianie nie stracili rezonu i grali na zaprezentowanym wcześniej poziomie. Na koniec tej odsłony spotkania różnica wynoisła 22 punkty na korzyść gospodarzy.

Ostatnia kwarta przebiegła zgodnie z zaprezentowanym wcześniej scenariuszem. Otworzył ją celny rzut z wyskoku Piotra Wielocha, ale przeciwnicy odpowiadali skuteczną kontrą. W trzeciej minucie mogliśmy obejrzeć wsad Mateusza Bręka, który pierwszy raz podczas tego spotkania odpalił lont po asyście Filipa Struskiego. W końcówce meczu Filip Struski oddał celny rzut zza linii 6,75m. Zapunktował też Tomasz Smorawiński po oddaniu rzutu wolnego. W ostatnich sekundach mogliśmy zobaczyć, jak Filip Struski wykonuje wsad po podaniu Szymona Ryżka. Różnica była jednak zbyt duża, żeby udało się ją nadrobić i niestety ulegliśmy Noteci 92:62.

KSK Noteć Inowrocław : Biofarm Basket Poznań
92 : 62
(22:14, 23:12, 21:18, 26:18)

BBP: Struski 18, Wieloch 11, Bręk 7, Stankowski 6, Metelski 6, Fiszer 4, Smorawiński 3, Ryżek 3, Migała 2, Kurpisz 2.

Noteć: Grod 28, Adamczewski 19, Sroczyński 14, Wierzbicki 11, Pochocki 8, Maciejewski 5, Szczepanik 3, Jaśtak 2, Bielecki 2, Lisewski 0, Rosiński 0.

Statystyki ze spotkania znajdziecie TUTAJ

Kolejny mecz rozegramy z SKK Siedlce 21.01.2017 o 17.30 w hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej już w przyszłą sobotę. Zapraszamy!

Wykonanie: Sport Success